о каршеринге, и не только

Uber відкривається в Україні та набирає сотні водіїв

Про це на своїй сторінці в Facebook написав генеральний директор «Креативного кварталу» у Львові Ілля Кенігштейн, який відомий як один з найбільш просунутих фахівців у сфері IT в Україні

 «Знайомтеся: Arkadiy Vershebenyuk — директор Uber України. Хлопці поки не запустилися, але вже сотнями набирають водіїв», — зазначив він.

«Uber — це сервіс для пошуку і виклику таксі, створений в 2009 р в Сан-Франциско, що працює на основі концепції економіки спільного споживання (sharing economy). У всіх країнах, де з’являвся Uber — виникав скандал і хвиля протестів з боку місцевих таксистів. Причина — звинувачення Uber в руйнуванні індустрії таксі, ціновому демпінгу і несплаті податків. В Україні, за даними Мінінфраструктури, у сфері таксі сьогодні працює близько 200 000 осіб, приблизно стільки ж автомобілів. Річний оборот галузі порядку 20 млрд. грн., При цьому 80-90% водіїв працюють без ліцензій і не платять податки», — вказав Кенігштейн.

Як зазначає він, «Uber ламає совкові традиції, в яких головним є диспетчер, таксист — коротше хто завгодно, але тільки не пасажир. Додаток і продумані до дрібниць бізнес-процеси замінюють собою диспетчерську і таксопарк — народжуючи таким чином реальну жорстку конкуренцію між водіями, виводячи пасажира на чільне місце. А головне — Uber, як онлайн-платформа для потужної конкуренції традиційним українським договірнякам, кругової поруки та корупції. Що, зрештою, неминуче поховає шансон в салоні, колеса в багажнику, відсутність здачі, «скільки даси», «йдіть міняйте», «дощик пішов — не поїду» та інші звичні нам ритуали. І виживуть тільки найкращі, які, до речі, не сильно паряться з приводу Uber», — вказує він

«У цій історії мене напружує тільки одне: наша Мінінфраструктура могло б спочатку зібрати учасників ринку таксі і запитати їх думку. Ну хоч для пристойності», — резюмує Ілля Кенгштейн.

Джерело: http://autodriving.net/

Поделиться:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • LinkedIn
  • Blogger
  • Одноклассники

Добавить комментарий